Industriální topografie / Ústecký kraj – Vladislava Valchářová (ed.), Lukáš Beran, Jan Zikmund

550 Kč 500 Kč bez DPH
Momentálně nedostupné

První díl Industriální topografie, věnovaný Ústecku, představuje kraj, který počtem objektů průmyslového dědictví a typologickou pestrostí, velkorysostí architektonických řešení industriálních budov i technických koncepcí patří k nejpozoruhodnějším v České republice. Lokalizuje 778 staveb a areálů ve 587 heslech, obsahuje 17 map a 570 černobílých vyobrazení. 

Kniha je součástí projektu MK ČR Industriální topografie České republiky – nové využití průmyslového dědictví jako součásti národní a kulturní identity v rámci programu aplikovaného výzkumu NAKI. Vydalo Výzkumné centrum průmyslového dědictví Fakulty architektury ČVUT v Praze ve spolupráci s Kolegiem pro technické památky ČKAIT a ČSSI a Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska při příležitosti 6. Mezinárodního bienále Industriální stopy 2011 a Dnů evropského dědictví 2011.

Vladislava Valchářová (ed.) – Lukáš Beran – Jan Zikmund, Industriální topografie / Ústecký kraj, Praha 2011.

368 stran; úvod a ediční poznámka anglicky a německy; 570 ilustrací; ISBN 978-80-01-04833-7 / spolupráce Michaela Balášová, Dita Dvořáková, Radovan Folk, Ivan Grisa, Pavel Jákl, Petr Joza, Miroslav Kindl, Zuzana Křenková, Irena Lehkoživová, Viktor Mácha, Jan Němec, Adéla Poubová, Petr Rak, Milan Starec, Tomáš Šenberger, Tomáš Voldráb, Martin Vonka, Petr Vorlík, Michal Zlámaný / překlad Robin Cassling, Susanne Spurná / odborná recenze Eva Dvořáková, Pavel Halík / grafická úprava Jan Forejt / sazba a tisk Studio Element / vydalo Výzkumné centrum průmyslového dědictví Fakulty architektury ČVUT v Praze ve spolupráci s Kolegiem pro technické památky ČKAIT & ČSSI a Sdružením historických sídel Čech, Moravy a Slezska

Kód Kód: 3139
Kategorie: Architektura
Nakladatel: VCPD
Rok vydání: 2011
Autor: Lukáš Beran, Jan Zikmund, Vladislava Valchářová
ISBN: 978-80-01-04833-7
Jazyk: česky
Počet stran: 368
Editor: Vladislava Valchářová
Počet ilustrací a příloh: 570
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: