Od 4. do 23. prosince máme ve Vojtěšské otevřeno každý den 11:00–19:00! Ke každému nákupu nad 2000 Kč přidáváme zápisník ArtMap jako dárek. Těšíme se na vás!

Galerie Na shledanou – Smuteční Noviny no.2

Můžeme doručit do:
13.12.2023
40 Kč 36,36 Kč bez DPH
Skladem (2 ks)

Čtyřicetistránkové noviny formátu A2 obsahují rozsáhlé profily umělců kteří vystavovali v Galerii Na shledanou za poslední dva roky.

Marii Blabolilová, Jiří Thýn s Václavem Kopeckým, Martin Zet, Jan Turner, Daniel Vlček a Jaromír Novotný. Ten je rovněž autorem umělecké pomníkové intervence do novin. Smuteční noviny se věnují námětu smrti v současném umění, přinášejí článek o funerální architektuře dvacátého století v českém prostředí, rekonstrukci morové rány ve Volyni v roce 1680 a dva rozhovory. S Hanou Vinklárkovou, která maluje na porcelán lebky a pionýrky a s Karlem Černým, který třicet let na volyňsku vyráběl náhrobky z terasa.

"Zkuste popsat, jak probíhala výroba náhrobku úplně od začátku.

Jako zákazník jste k nám přišel. Do sodovkárny ve Volyni, tedy bývalé mlékárny. Tam sídlily tehdejší komunální služby. Později nás přestěhovali do zrušené drůbežárny a přejmenovali na Podnik služeb. Kromě výroby pomníků se u nás dělala řada jiných věcí. Například tam byly švadleny, truhláři nebo se pletly kovové ploty. Vlastně většina bývalých řemesel a živností. Podmínky jsme neměli nejlepší, zpočátku jsme měli brusku pověšenou na švestce."

(z rozhovoru s Karlem Černým)

K prolistování zde: http://vimeo.com/39796039

Kategorie: Knihy

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: