Sedm sester z Moany Hebe – Marie Tučková, Kristina Fingerlandová

Delivery to:
26/06/2024
450 Kč
In stock (>5 pcs)

Sedm sester z Moany Hebe je obrazová kniha s vlastní mytologií pohybující se na pomezí fantasy příběhu a poezie. Obsahuje kritické texty zpracovávající témata feministického přežití, politiku naslouchání, význam kolektivního hlasu a závažnost ekologické situace. Příběh vypráví o sedmi sestrách, které se v určitých archetypech pohybují ve vyprahlé krajině neznámého světa, debatují spolu v jazyce plném novotvarů a přežívají v pospolitosti v environmentálně hroutícím se světě. Zásadním pilířem této publikace je spolupráce oslavující polyfonii hlasů. Autorský text vytvořila Marie Tučková, kresby a kolorované akvarely jsou dílem Kristiny Fingerlandové. Publikace vznikla díky finanční podpoře Společnosti Jindřicha Chalupeckého. Grafika Terezie Štindlová.

 

Marie Tučková je absolventkou Ateliéru fotografie I UMPRUM a Dutch Art Institute Art Praxis. Pracuje v médiích textu, performance, skladby, videa, kresby a instalace. Ve své tvorbě zkoumá politiku naslouchání, hierarchii hlasů, polyfonii, různé formy spolupráce a překrývání politického a básnického jazyka. Upozorňuje na souvislost mezi vykořisťováním přírody a ženskými těly. Je držitelkou Ceny Jindřicha Chalupeckého za rok 2020.

 

Kristina Fingerlandová je absolventkou Ateliéru ilustrace a grafiky UMPRUM. Ve své praxi se zabývá prolínajícími se tématy udržitelnosti, rodiny a času, etiky a ekologie. Nejčastějším médiem je pro ni kresba, text a textil. Autorka aktivně vystavuje a věnuje se pedagogické činnosti.

Category: Fiction & Essays
Publisher: UMPRUM
Publication date: 2023
ISBN: 978-80-88308-87-4
Language: Czech
Pages: 76
Type: paperback

Be the first who will post an article to this item!

Do not fill out this field: