Plane Dreams – Rudolf Samohejl

16379 1 plane dreams rudolf samohejl
290 Kč –34 %
Delivery to:
17/07/2024
290 Kč –34 % 190 Kč
In stock (>5 pcs)

Autorská kniha Rudolfa Samohejla.

Do každého kusu jsou ručně vlepené nálepky s popisky v češtině, angličtině nebo němčině. Pokud si knihu objednáte přes e-shop a chcete jinou než českou verzi, napište nám to do poznámky, prosím.

Publikace shrnuje dva roky Samohejlova cestování po zemích jako je Izrael, Kuba, Kolumbie, Norsko či Francie. Fragmentární obraz současnosti podaný fotografickými záznamy z cest volně propojují textové vstupy, reprodukce umělcových soch a dokumentace výstav.

Autor pojímá knihu jako samostatný „spekulativní výstavní prostor”. Je volně inspirovaná formou komiksového vyprávění a lze ji číst v několika rovinách – můžeme následovat číselnou navigaci odkazující na nelineární čtení knihy nebo se držet příběhu vyprávěného ropnou plošinou, jejíž často humorné komentáře nás provázejí na ručně vlepovaných komiksových bublinách. Vyprávění se pak liší dle jazykových mutací – Samohejl nechává do knihy autorsky vstoupit oslovené osobnosti z různých jazykových a kulturních prostředí (svým způsobem „procesuální" kniha již vyšla anglicky, německy a česky, v přípravě je také vlámština a francouzština). Publikace se způsobem připomínajícím investigativní práci dotýká témat, jako jsou krajina současnosti, kontrola státní mocí, mezinárodní obchod a transport zboží a další.

Rudolf Samohejl (1987) žije a pracuje v Bruselu. V letech 2007–2014 studoval sochařství na pražské UMPRUM. Samostatně nebo v rámci skupinových výstav vystavoval v Česku i v zahraničí. Je držitelem Jan Naaijkens Prize 2015.

Category: Artist’s Books
Author: Rudolf Samohejl
Publisher: ArtMap
Publication date: 2019
Language: Czech, English, German

Be the first who will post an article to this item!

Do not fill out this field: