Nejen kruhy / Vizuální přístupy v zobrazování dat a informací – Richard Jaroš, Pavla Pauknerová (eds.)

340 Kč 309,09 Kč excl. VAT
Delivery to:
24/06/2021
In stock (3 pcs)

Rychlé šíření digitálních komunikačních technologií vytváří bezprecedentní podmínky nejen pro hromadění a sdílení informací, ale také pro jejich vzájemné prolínání. V době, kdy jsou informace dostupnější než kdykoli dříve, mohou diagramy, mapy a další metody vizualizace nabídnout způsob, jak tyto informace třídit a nalézat v nich smysl, učinit je snáze uchopitelnými a v kýženém případě též užitečnými. Kniha Nejen kruhy kriticky reflektuje aktuální praxi používání informací a dat s důrazem na problematiku vizuálních a grafických výstupů. Obsah publikace je rozdělen na teoretickou a obrazovou část, nechybí ani rozhovory s vybranými odborníky, například se statistikem Tomášem Chrámeckým, datovým žurnalistou Janem Cibulkou, teoretikem Tomášem Markem, grafickými designéry Tomášem Procházkou, Lukášem Fišárkem atd. Grafické řešení Richard Jaroš.

Richard Jaroš je absolventem Ateliéru tvorby písma a typografie UMPRUM, v současné době pracuje jako grafický designér studia Side 2.

Mgr. Pavla Pauknerová je doktorandkou UMPRUM, kde přednáší o dějinách grafického designu a experimentálních polohách současné designérské praxe. Podílí se na výstavních i knižních projektech, publikuje v časopisech Art+AntiquesFotografŽivel aj.

Code Code: 4258
Category: Design
Publisher: UMPRUM
Publication date: 2017
ISBN: 978-80-87989-06-7
Language: Czech
Pages: 168
Type: brožovaná / paperback
Editor: Pavla Pauknerová, Richard Jaroš

Be the first who will post an article to this item!

Add a comment
Do not fill out this field: