The Brussels Dream (Daniela Kramerová) / The Czechoslovak presence at EXPO 58 in Brussels and the lifestyle of the early 1960s

290 Kč 263,64 Kč bez DPH
Momentálně nedostupné

Trojjazyčná anglicko-francouzsko-německá brožura – průvodce výstavou a problematikou československé účasti na Expo 58 a následné vlny bruselského stylu v designu je určena zahraničním čtenářům.

Přístupnou formou ve shrnujícím textu Daniely Kramerové představuje politické, historické a společenské aspekty příprav československé expozice na bruselské světové výstavě, virtuálně provede čtenáře pavilonem a jeho expozicemi a přiblíží textem i obrazem klíčové exponáty a ocenění, která získaly. Zároveň přehlednou formou nastíní vznik termínu bruselský styl, jeho dobové souvislosti a stylový rozliv v oblasti designu od skla a porcelánu, přes textil až po typografii a reklamní fotografii. Text je psán se zřetelem na nutnost přiblížit zahraničnímu čtenáři alespoň rámcově širší dobové a politické souvislosti. Publikace grafickou úpravou navazuje na inspirativní dobovou typografii. Jejím atorem je Robert. V. Novák.

Překlad: Rosana Murcott, Bertrand Schmitt, Anna Pravdová, Katrin Wippich-Roháček

Editor: Marie Bergmanová

Kód Kód: 214
Kategorie: Design
Nakladatel: Arbor vitae
Rok vydání: 2008
Autor: Daniela Kramerová
ISBN: 80-87164-01-3
Jazyk: anglicky, německy, francouzsky
Počet stran: 168
Typ vazby: V2
Náklad: 1000
Počet ilustrací a příloh: 162
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: