Jak zní svět s kocourkem Kosmosem

JAK ZNÍ SVĚT – dvě knihy nejen pro děti.

 

Japonská malířka Hiromi vytvořila dvě originální knihy pro české čtenáře. Poutavé příběhy s kocourkem Kosmosem jsou plné tvoření a her se zvukomalebnými slovy, které Vám otevřou nový svět.

 

Okolo nás vždycky něco nějak zní. Jsou zvuky, které se slyší. Některé se ale neslyší, zato se „vidí“, „cítí” nebo „představují”. V japonštině se popisují všechny tyto zvuky slovy. V této zvukomalebné knize jsou uvedené jen příklady, které se používají běžně. V Japonsku však často lidé tvoří nová slova podle aktuální situace a osobního pocitu. A druzí si jejich význam představují a zkouší uchopit, o čem je řeč a díky tomu se vzájemně obohacují. Nejde tedy o správné či nesprávné používání jazyka, ale jak zní svět podle Vás.

A nejenom v japonštině. Můžeme to dělat i my… třeba jako Karel Čapek, jeden z nejvýznamnějších českých spisovatelů. Zvuky, pocity, metodické a rytmické kadence převáděl do slov, vytvářel nová slova, hrál si s nimi a maloval slovy, aby jeho jazyk nebyl jen jazyk informací, ale aby budil ve čtenáři představivost a cit. A dělal to tak krásně, že si ho zamilovaly generace dětí i dospělých.

Kocourek Kosmos by byl rád pro Vás inspirací, abyste obohatili svůj jazyk a náš svět I Vy! Vždyť bez Karla Čapka by nebyl ve většině světových jazyků ani „robot“.

 

Připravované knihy budete moci již brzy podpořit v HITHIT kampani.

 

_61A1814

 

_61A1816

 

_61A1813

 

_61A1821