Miloš Šejn – Býti krajinou

589 Kč 535,45 Kč bez DPH
Momentálně nedostupné

Miloš Šejn (1947) ve svých dílech zachycuje a vyjadřuje prožitky provázející jeho komunikaci s krajinou a současně postihuje cosi z podob přírodního dění.

Tato publikace soustřeďuje prostřednictvím téměř dvou set barevných reprodukcí akce a díla, v nichž samotné umělcovo tělo funguje jako výlučné expresivní a obrazové médium, a jež jsou zachytitelné optickým obrazem a zvukovým záznamem na fotografii, videu nebo filmu. Od konce šedesátých let začal Miloš Šejn vědomě usilovat o to, aby přetransformoval své pocity z krajiny do tvaru, který by bylo možné nazvat uměleckou formou. V knize jsou soustředěny ve stručném výběru jeho rané tělové aktivity – chození, bloudění, kontakty těla, rituály či meditace. Prostředí jeskyní a skalních labyrintů jej inspirovalo k sérii unikátních ohňových kreseb. V polovině devadesátých let ovlivnilo Šejnovu tvorbu zásadním způsobem poznání tělové techniky Body Weather, kterou vyvinul slavný japonský tanečník Min Tanaka. Videoperformance a souběžně vznikající barevné fotografie z posledních patnácti let představují v Šejnově práci nový důraz na transformaci pomíjivých tělesných plastik do permanentních zvukově-obrazových záznamů těla – estetických artefaktů. Na koncepci této první umělcovy obrazové monografie spolupracoval a úvodní podrobnou textovou studií napsal Ladislav Kesner, docent Masarykovy univerzity v Brně, zabývající se mimo jiné teorií umění, zejména otázkami vnímání a vidění.

Kniha je vydána v česko-anglické mutaci. Grafická úprava: Marek Jodas

Kód Kód: 113
Kategorie: Vizuální umění
Nakladatel: Arbor vitae
Rok vydání: 2010
Autor: Ladislav Kesner
ISBN: 978-80-87164-31-0
Jazyk: česky, anglicky
Počet stran: 144
Typ vazby: V4
Formát: 230 x 260 mm
Počet ilustrací a příloh: 189
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení