Ladislav Sutnar – Americké Venuše [U.S. Venus]

600 Kč 545,45 Kč bez DPH
Momentálně nedostupné

Kniha získala 2. místo v soutěži o Nejkrásnější knihu roku 2011 v kategorii katalogy. Česko-americký designér Ladislav Sutnar (1897–1976) je autorem řady světových ikonických děl v oblasti produktového a grafického designu.

Grafická úprava: Štěpán Malovec

Česko-americký designér Ladislav Sutnar (1897–1976) je autorem řady světových ikonických děl v oblasti produktového a grafického designu. Jeho pozoruhodná malířská tvorba je neznámá a tato publikace, která vychází u příležitosti výstavy, poprvé mapuje Sutnarovu americkou malbu 60. a 70. let. Kromě bohatého souboru reprodukcí ženských aktů – Venuší, jimiž se soustředěně zabýval od svých pětašedesáti let, obsahuje materiály z autorovy archívní dokumentace, které umožňují sledovat zvláštní peripetie jedinečného životního a uměleckého osudu Ladislava Sutnara-malíře. Texty I. Knobloch, T. Pospiszyla, K. Císaře a M. Juříkové interpretují Sutnarovy obtížně zařaditelné obrazy ve vztahu k pop artu a soudobému americkému umění, avantgardním utopiím a moderně, soudobé reklamě, vizuálnímu designu a erotičnosti. Kniha obsahuje rovněž faktografii celoživotní malířské činnosti, orientační soupis a rozsáhlé anglické resumé. Vtipný a autentický knižní celek v úpravě Štěpána Malovce je zabalen do plakátu nejtypičtější americké Venuše.

Kód Kód: 107
Kategorie: Design
Nakladatel: Arbor vitae
Rok vydání: 2011
Autor: Iva Knobloch, Karel Císař, Tomáš Pospiszyl, Magdalena Juříková
ISBN: 978-80-87164-74-7
Jazyk: česky
Počet stran: 216
Typ vazby: speciální
Formát: 19 x 22 cm
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení