Jan Pištěk – Živly Elements

340 Kč 309,09 Kč bez DPH
Momentálně nedostupné

Překlad: David Brooker Grafická úprava: Robert V. Novák Publikace Živly / Elements přináší průřez malířskou tvorbou Jana Pištěka (1961) za poslední čtyři roky.

Malíř z generace, která na výtvarnou scénu vstoupila v polovině osmdesátých let, za sebou zanechal výrazově rozmanité dílo. Je však především malířem přírody a malování je mu způsobem, jak vyjádřit smyslové okouzlení světem. Pištěkovy malby se doslovné podobě přírodních úkazů pouze blíží, pro jeho obrazy je podstatné napětí mezi realistickým zobrazením a abstraktní stopou malířského gesta. Cykly Živly, Neviditelný život tmy a Industriální klon parafrázují přírodní úkazy, jejich vnímání lidskými smysly i uměleckou reflexi těchto jevů. Důležitou součástí publikace jsou fotografie Roberta Nováka, které Pištěkovy obrazy zachytily v jejich přirozeném monumentálním měřítku i jejich jemné detaily.

Kniha vychází v česko-anglické mutaci.

Kód Kód: 470
Kategorie: Vizuální umění
Nakladatel: Arbor vitae
Rok vydání: 2011
ISBN: 978-80-87164-73-0
Počet stran: 88
Typ vazby: speciální
Formát: 25 x 33
Počet ilustrací a příloh: 59
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení