About ArtMap

Jsme ArtMap

 

Náš obchod se specializuje zejména na knihy o umění. V naší nabídce naleznete monografie, autorské knihy, teoretické texty, specializované časopisy, monografie, DVD, zvukové nosiče, ale i komiksy. Dále nabízíme autorské produkty, vytvářené samotnými umělci – autorské tisky, trička, tašky, atd. Zvláštní pozornost věnujeme knihám pro děti. Naleznete u nás kvalitní knihy jak pro nejmenší čtenáře, tak i dorost.

 

Podporujeme vznik autorských knih 

Od počátku vzniku obchodu jsme měli jasno i v tom, že chceme knihy také vydávat. Začali jsme vydávat knihy jednotlivých umělců, tzv. Artbooks.
Kniha – jako autorské dílo jednoho tvůrce, umělce. Není to tak úplně doslova – na knize spolupracujeme od počátku s autorem, řešíme společně obsah knihy, grafiku, materiál i tisk.

Zaměřujeme na vydávání a podporu uměleckých knih, původních textů současných českých umělců, doposud nezpracovaných témat z oblasti umění a aktuálních textů o vizuální kultuře. Mezi naše tituly se řadí Atlas spontánního umění, průvodce místy a muzei s expozicemi uměleckých autodidaktů z kategorií art brut, medijní tvorby a lidového či naivního umění, artist booky Plane Dreams Rudolfa Samohejla, Auta fotografa Václava Jiráska, Albena Kateřiny Držkové a v neposlední řadě literární texty výtvarných umělců Tik ťak tiká bír, sebrané posudky Martin Zeta a Malá encyklopedie nepatřičností Václava Magida. V roce 2019 jsme vydali průvodce vizuální kulturou 21. století Jak vidět svět Nicholase Mirzoeffa. Naší vydavatelskou činností chceme narušovat hranice mezi knižní a uměleckou tvorbou, mezi literaturou a výtvarným uměním a přinášet nová nebo dosud opomíjená témata.

 

 

Vytváříme inspirativní prostředí 

Prodejna je zároveň kancelář spolku ArtMap, kde pracujeme. Naleznete zde také prostor pro prezentaci uměleckého díla – Galerie Tapeta, jedna stěna ve vstupní chodbě do obchodu. Pořádáme křty knihy, prezentace, čtení, workshopy.

 

workshop knihkupectvi artmap 2 

 

HISTORIE ARTMAP

 

2008

– Spolek ArtMap založili Tomáš a Petr Hrůzovi. Začali vydávat tištěné průvodce po uměleckém dění Prahy, Brna a dalších měst.

 

2010

– Spolek spustil internetového průvodce, který přinášel aktuální dění na umělecké scéně v celé České republice  www.artmap.cz

– Vznikl e-shop s uměleckou literaturou, autorskými i dětskými tituly www.knihkupectvi.artmap.cz

 

2015

– Otevřeli jsme kamenné knihkupectví v Místodržitelském paláci v Brně ve spolupráci s Moravskou galerií.

 

2017

– Otevřeli jsme druhé kamenné knihkupectví ve Vojtěšské ulici v Praze za podpory nadace Agosto foundation.

 

2020

– Po pěti letech fungování končí svou činnost knihkupectví v Brně.