Dotek zvířete – Eva Koťátková, Hana Janečková (eds.)

Akce
dotek zvirete cover
350 Kč –14 %
Můžeme doručit do:
14.12.2022
350 Kč –14 % 300 Kč 272,73 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)

Naše imaginace ve vztahu k více-než-lidskému světu je velmi záhy deformována antropocentrickou perspektivou a normalizovaným obrazem přírody jako volně přístupného zdroje k vytěžení. Mříž klece nebo stěna akvária nám nabízejí pohodlný a bezpečný pohled na život zvířete, redukovaný na to, co mu dovolí vymezený prostor a pravidla dohledu.

Kniha Dotek zvířete zkoumá otázku práce s důrazem na symbiotické vztahy, spravedlivou distribuci zdrojů a citlivost více-než-lidského světa. Obsahuje zcela nové příspěvky českých a světových osobností, které ukazují styčné body, v nichž se potkává aktivistické, literární, feministické, vědecké a umělecké přemýšlení. Hledání různých možností vztahů s více-než-lidskými bytostmi je nahlíženo prostřednictvím environmentálních otázek, práv zvířat, práce, ale také umění, spotřeby, těla, touhy a jazyka. Dotek zvířete je souborem scénářů a návrhů ekologičtějších a empatičtějších vztahů nejen s tím, co nazýváme přírodním světem, ale i v širších kontextech společného života na zemi.

Věnováno všem zvířatům, blízkým i vzdáleným, privilegovaným, zneužívaným i přehlíženým, skutečným i imaginárním.

 

Editorky: Eva Koťátková & Hana Janečková

Autoři a autorky: Petr Dobrý, Hana Janečková, Michal Kolesár,  Kateřina Konvalinová, Eva Koťátková, Bob Kuřík, Esther Leslie, Marie Lukáčová, Astrida Neimanis, Lucia Pietroiusti, Filipa Ramos, Tomáš Uhnák, Tereza Vandrovcová, Lenka Vítková, Klára Vlasáková

Design a grafická úprava: Daniela a Linda Dostálkovy

 

For Animal Touch (the English version of the book) click here.

Kód Kód: 38123
Kategorie: Edice ArtMap
Nakladatel: ArtMap
Rok vydání: 2021
ISBN: 978-80-907873-6-0
Jazyk: česky
Počet stran: 236
Typ vazby: brožovaná
Editor: Eva Koťátková, Hana Janečková

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: