Daniel Pennac – Pes Paličák

239 Kč 217,27 Kč bez DPH
Momentálně nedostupné

Už když se narodí, nikdo toho šeredného čokla nechce, ale on má zatracené štěstí. Životu se naučí na smetišti na předměstí Nice, v útulku i v pařížských ulicích. Skutečný psí román o hledání lásky a přátelství z pera slavného francouzského spisovatele, autora série v Čechách dobře známých románů o Benjaminovi Malaussenovi.

Novela Cabot caboche (Čokl paličák) vypráví o škaredém psovi. Jeho cesta za pravým pánem začíná na smetišti, kam je jako nechtěné štěně odhozen. Přes nesčetné peripetie se z předměstí Nice dostane do psího útulku a konečně do Paříže ke své vyvolené Kdouli: rozmazlené a příšerné holčičce, která se i přesto stane jeho jedinou a milovanou paní. To vše ve vyprávění psa paličáka, který ví, že lidi se holt musí ochočit!

Nakladatelka Tereza Horváthová:

"Pennakovo vyprávění osciluje mezi skvělou karikaturou ,dvojnožců‘, se kterými se pes na své cestě setkává (mistrně vtipné scény s řezníkem, maloměstskou paničkou a jeho novou rodinou), a dobrodružnou ságou o věrnosti a přátelství. Rozhodně patří k textům, které by děti národa milovníků psů neměly postrádat ve své knihovně

Kód Kód: 537
Kategorie: Dětské knihy
Nakladatel: Baobab
Rok vydání: 2011
Autor: Daniel Pennac
ISBN: 978-80870-60-42-1
Jazyk: česky
Počet stran: 152
Typ vazby: vázaná
Formát: 15 × 21 cm
Překlad: Drahoslava Janderová
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: