Archistorie / Vyprávění o architektuře – Magdalena Jeleńska, Acapulco Studio

399 Kč 362,73 Kč bez DPH
Můžeme doručit do:
25.1.2022
Skladem (5 ks)

Víš, které známé architektonické památky byly postaveny z cihel a které z kamene? Jaké výhody má železobeton a proč se dnes používá tak často ve stavebnictví sklo? Už jsi někdy slyšel pojmy jako centrální stavba nebo bazilika? 

ARCHISTORIE srozumitelně vysvětlí na desítkách příkladů z dávné historie i současnosti základní architektonické formy, typy budov a seznámí tě se stavebními materiály. Originálně ilustrovanou knihu, její polská autorka napsala pro své čtyři děti a původní vydání získalo titul Nejkrásnější kniha roku.

 

Magdalena Jeleńska

Varšavská architekta a teoretička architektury. Mezi léty 2006 a 2008 psala články o současné architektuře do polského časopisu Architektura-Murator. Lásku k architektuře, urbanismu a designu se snaží předávat srozumitelnou formou nejen svým dětem. Při popisu architektury klade důraz na historickou kontinuitu a drží se hesla, že věc či architektura musí být chytře vymyšlená, ale také krásná.

Acapulco Studio

Małgorzata Nowak a Agata Dudek, absolventky Akademie výtvarných umění ve Varšavě, své kreativní studio založily v roce 2012. Věnují se ilustraci a knižnímu designu a pravidelně spolupracují s polskými i zahraničními nakladateli. Vedle knižní tvorby navrhují plakáty, autorské textilie a realizují velkoformátové nástěnné kresby.

Kód Kód: 35150
Kategorie: Knihy
Nakladatel: Labyrint
Autor: Magdalena Jeleńska
ISBN: 978-80-86803-64-7
Počet stran: 92
Typ vazby: vázaná
Ilustrace: Acapulco Studio
Překlad: Martin Veselka

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: