VÝDEJNÍ OKÉNKO – pondělí–pátek 13–18 h. Kontaktovat nás můžete na telefonu 773 679 612.

Ali nebo Leo?

500 Kč 454,55 Kč bez DPH
Momentálně nedostupné

Kniha je určena bez rozdílu vidomým i nevidomým dětem. Dvanáct autorských slepotisků doplňují texty v latince a Brailleově písmu. Publikace vychází v rámci projektu Možná sdělení. Z francouzského originálu Sophie Curtil: Ali ou Léo?, vydaného nakladatelstvím Les Doigts Qui R?vent a Les Trois Ourses v roce 2002, přeložila Anna Vovsová.

Autorka knihy inspirovaná příběhem pohádek Tisíce a jedné noci velmi specifickým způsobem vypráví příběh dvou svářících se přátel o nalezený váček. Ve své knize se zaměřuje na samotný spor gradovaný násobícími se obhajobami údajných nálezců. Příběh rozvíjející se na pozadí obrazů /obsahu váčku/ doplňuje textová část se soupisy řetězících se významů. Stránku po stránce jsou děti vtahovány do světa fantazie, kde každý autorkou nabízený obraz /autorský slepotisk/ odkrývá nový ničím nelimitovaný prostor jejich obrazotvornosti. Texty v knize podněcují děti k dalšímu tvoření obrazů a vedou je postupně k překvapivému závěru, jímž je zcela zásadní zjištění. Úplně na samém konci, na poslední straně je schován skutečný inkriminovaný váček k prozkoumání. To co ve skutečnosti obsahuje jsou jen zdánlivě bezcenné všední předměty, které svou cenu získaly jen díky dětské a autorčině obrazotvornosti. Tím skutečně vzácným, nalezeným pokladem je teprve odhalení vlastní schopnosti tvořit a radovat se z tvoření. Hodnota knihy Ali nebo Leo? se nachází mimo samotnou knihu v objevení svobodného nekonečného a nezcizitelného prostoru v každém z nás.

Kniha byla vydána v roce 2008, zcela zkompletována a nakonec dána k distribuci byla však až v závěru roku 2010. Publikace vychází s laskavým přispěním Ministerstva kultury České republiky, Nadace Arbor vitae a Nadace Českého rozhlasu.

Kód Kód: 157
Kategorie: Dětské knihy
Nakladatel: Arbor vitae a Moravská galerie v Brně
Rok vydání: 2008
Autor: ka: Yvona Ferencová
ISBN: 978-80-86300-75-7, 978-80-7027-180-3
Jazyk: česky
Typ vazby: kroužková
Formát: 27x23 cm
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: