A walk through Prague – Actions, performances, happenings 1949-1989

500 Kč 454,55 Kč bez DPH
Můžeme doručit do:
6.12.2021
Skladem (5 ks)

Procházka akční Prahou rozšiřuje poznání českého akčního umění o řadu dosud nepublikovaných akcí a fotografií, především je však průvodcem, který lokalizuje více než sto padesát performancí, happeningů a dalších akčních projektů, jež se konaly v Praze v letech 1949–1989. Odehrály se na turisticky frekventovaných místech, ale i v polozapomenutých zákoutích Prahy. Jejich zdokumentování pomáhá novým způsobem nahlédnout estetiku městského prostředí, odkrývá sociální a politický kontext doby. Těla performerů zviditelňují místa, která se téměř nezměnila, ale i ta, která zanikla a lze je zpřítomnit pouze skrze fotografii. Stanutí na původním místě akce je zážitkem, který významně posunuje interpretaci akčních děl a podstatně přesahuje prožitek z prohlížení jejich dokumentace. Celková mapa navíc ukazuje, jak se pražské akce, performance a happeningy v poválečné době postupně přesunuly z veřejného prostoru centra města na periferii.

 
Tento alternativní průvodce časem a prostorem je určen každému, kdo se chce dozvědět něco víc o českém poválečném umění a nahlédnout pod současnou skořápku města – projít místa zavalená turisty s jinou optikou, ale objevit i neznámá zákoutí Prahy, která kdysi byla pro někoho významná.
 
Vychází v nově založené Edici Dokumenty, v níž se Vědecko-výzkumné pracoviště Akademie výtvarných umění v Praze zaměřuje na kritické zhodnocení nedávného českého umění.

Kód Kód: 4805
Kategorie: Teorie
Nakladatel: Akademie výtvarných umění
Rok vydání: 2015
Autor: Pavlína Morganová
ISBN: 978-80-87108-70-3
Jazyk: anglicky
Počet stran: 496
Formát: 11,8 × 17,5 cm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: